Nocne poty i wynik LDH

Witam, co jakiś czas dokuczaja mi nocne poty, wynik badania ldh w normie, wszystko jest ok, dobrze sie czuje, dlatego lekarze nie chca dac skierowania na tomograf klatki piersiowej. Co moze byc przyczyna? Ja przyznam, ze najbardziej obawiam sie chloniaka, odkad o nim przeczytalam, ta mysl nie daje mi spokoju juz od paru dobrych miesiecy.. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, same nocne poty, wobec prawidłowych badań krwi (morfologia, LDH) i prawidłowego badania lekarskiego nie są wskazaniem do wykonania badania TK, które wiąże się również z ryzykiem działań niepożądanych (promieniowanie, kontrast). Proszę zwrócić uwagę na inne objawy chorób nowotworowych: utratę masy ciała, stany podgorączkowe, powiększone węzły chłonne, duszność, odkrztuszanie podbarwionej krwią wydzieliny. Chłoniak jest nowotworem rozwijającym się dość szybko, w ciągu kilku miesięcy powinno w związku z tym nastąpić znaczne nasilenie objawów. Czy wykluczono menopauzę?