Nocne wymioty u 6-latka

Prosze o pomoc, mój syn ma prawie 6 lat, ost posiłek zjadł o 18 a potem obudziły go wymioty od 22 do 23:30 podałam mu dwa małe łyki wody i zasnął bez narzekania wiecej na bolący brzuszek, około 2:30 obudziła go obfita biegunka, gdy skończył znowu wymioty, tylko tym razem nie było chlustania, napił sie lyczka wody i zasnął. Jest 3 w nocy jestem sama, prosze mi powiedziec czy jechać do szpitala czy przeczekać do rana i sie umówić na wizytę do lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli nie ma bólu brzucha oraz stolców z krwią, radziłabym poczekać do rana. Proszę dbać o nawadnianie dziecka, podawać mu duże ilości płynów, małymi objętościami, dieta lekkostrawna.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.