Noga spuchnięta w kostce 5 tygodni po zwichnięciu stawu skokowego

Witam, 5 tygodni temu zwichnąłem staw sokowy. Prosze nie mylić ze skręceniem. Nogę miałem do dzisiaj w gipsie. Po zdjeciu gipsu noga jest spuchnięta w kostce. Czym to moze być spowodowane i jak pozbyć się tej opuchlizny.

Szanowany Panie, zwichnięcie stawu skokowego jest bardzo poważnym urazem. Obrzęk po zdjęciu unieruchomienia jest typowy w tej sytuacji. Jak przypuszczam, że w chwili obecnej używa Pan stabilizatora. Jednocześnie powinno być wdrożenie postępowanie rehabilitacyjne : masaż limfatyczny, terapia manualna, kinezyterapia i kinesiotaping. Całość postępowania oczywiście pod okiem prowadzącego Pana leczenie ortopedy. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.