Norma glukozy we krwi 2 godziny po posiłku u 8-miesięcznego dziecka

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest norma glukozy we krwi dwie godziny po posiłku u 8 miesięczne go dziecka? Pozniom mierzony glukometrem w domu. Pozdrawiam. Marta

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pomiar taki służy tylko do kontroli cukrzycy. Aby rozpoznać cukrzycę należy zrobić badania z krwi żylnej. Jednak jeśli pomiar wyszedł powyżej 125 mg/dl to warto poinformować o tym lekarza pediatrę aby poprowadził diagnostykę w kierunku cukrzycy.

Pozdrawiam.