Norma pęcherzyka żółtkowego

Informacje z usg z dn. 22.11.2013, OM: 08.10.2013: w jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy z echem zarodka,czynność serca: widoczna, miarowa, CRL:4,4mm = 6 w 1d (TP/USG: 17.07.2014), Trofoblast: jednorodny, bez cech odklejania, Płyn owodniowy w normie, Pęcherzyk żółtkowy o śr. 6,7mm (większy w stosunku do wieku ciążowego), Jajnik prawy z drobnymi pęcherzykami, Jajnik lewy z pęcherzykiem o śr.18x14mm.Jaka jest norma pęcherzyka żółtkowego w tym tygodniu?powinnam się martwić?Co to ozn.?

Gratuluję. Wynik świadczy o wczesnej ciąży. Podaje się, że średnica pęcherzyka żółtkowego nie powinna przekraczać 6 mm, czyli przekroczenie tego wymiaru w Pani przypadku jest dyskretne. Pod koniec pierwszego trymestru pęcherzyk żółtkowy całkowicie zanika. Wygląda więc na to, że wszystko przebiega prawidłowo i nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście wynik trzeba skonsultować z ginekologiem bezpośrednio.