Norma prolaktyny dla matki karmiącej

Witam. Jaka jest norma prolaktyny dla matki karmiącej? U mnie jest 65,00 ng/ml, przy tym uciski w głowie, nie wiem czy się martwić. Czy mogę mieć guza? Proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

W okresie karmienia piersią poziom prolaktyny jest znacznie podwyższony (brak określonych norm), jeśli chodzi o dokuczający Pani ból głowy, radziłabym udać się do lekarza, konieczny jest dokładnie zebrany wywiad odnośnie bólu (natężenie, lokalizacja, charakter bólu, objawy towarzyszące) oraz badanie w tym neurologiczne. Lekarz zbierze wszystkie niezbędne informacje i pokieruje Panią na diagnostykę.
Pozdrawiam