Norma witaminy C dla kobiety w ciąży?

Dzień dobry.Mam pytanie jaka jest norma witaminy C dla kobiety w ciąży?Ginekolog przepisał mi witaminę C 3 razy dziennie czyli 600 mg czy taka dawka jest w ciąży bezpieczna?? dziękuje

Witam Panią

Norma na witaminę C dla kobiet w ciąży, zdrowych i prawidłowo odżywionych, wynosi 85 mg/dobę.
Prawdopodobnie ginekolog zlecił Pani takie dawkowanie witaminy C na podstawie konkretnych objawów/dolegliwości.
Nadmiar witaminy C nie jest kumulowany w organizmie, ale wydalany przez nerki.
Proszę wszelkie wątpliwości wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam