Normy poziomu kwasu moczowego we krwi

Czy normy poziomu kwasu moczowego w krwi są takie same u dzieci jak i u dorosłych jeśli nie ta jakie są dla dzieci i jaki wynik może budzić niepokój.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Normy u dzieci i dorosłych są takie same jeśli chodzi o kwas moczowy- w zależności od laboratorium w którym badania są wykonywane jego poziom mieści się w granicach 0,15-0,45 mmol/l (2,5-8,0 mg/dl). Pozdrawiam