Normy poziomu testosteronu w badaniach krwi

Witam. Mam pytanie odnośnie analizy badań krwi, mianowicie zrobiłem badanie testosteronu z krwi i wynik mam 4,3 ng/ml. Czy to jest jeszcze "normalny" wynik, czy należy już coś zrobić, czy udać się do lekarza, czy wszystko jest w normie i nie trzeba nic robić? Dziękuję z góry za pomoc!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zakres norm dla testosteronu u mężczyzn to:7,6-34 nmol/l lub
0,2-0,8 ng/ml w zależności od jednostek. Tak więc przedstawiony wynik jest znacznie powyżej normy. Wskazana jest wizyta u endokrynologa. 6