Normy w wynikach badania moczu
Proszę o interpretację wyniku osadu moczu : Nabłonki płaskie - nieliczne w polu widzenia Leukocyty 5- 10-15 wpw Erytrocyty wyługowane 0-0-1 wpw Erytrocyty świeże 2-4 wpw Bakterie nieliczne Dodam że nie odczuwam żadnych dolegliwości np bólu w podbrzuszu i parcia na mocz. Ale czasami coś w kręgosłupie w odcinku lędzwiowym i miałam robione rtg kregosłupa to wyszła dyskretna skolioza i miałam także robione usg nerek i badanie wyszło dobre

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam, nabłonki płaskie są prawidłowym składnikiem osadu moczu. Trochę niepokoją leukocyty - 5-10-15. Powtórzyłbym badanie - jeśli nadal będzie ich ponad 10 wpw, to proponowałbym posiew moczu. Pozdrawiam RH