Nosicielstwo antygenu HBS a uszkodzenia wątroby

To ponowne pytanie doczytałam sie takiego tematu : CYTUJĘ "Witam! Mam pytanie a propos WZW typu B. Jestem zdrowym nosicielem wirusa, jest on nieaktywny. Jedyne co wskazuje na jego obecność, to antygen HBS dodatni. Z tego co czytam w internecie i co słyszałam, jeśli partner jest szczepiony, nie ma możliwości abym..." Chodzi głównie o to że istnieje taka możliwość aby być nosicielem jak to zbadać? i czy wtedy ten wirus nie uszkadza wątroby?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku zgłoszenie się do specjalisty chorób zakaźnych i wykonywanie badań pod kontrolą lekarza. Podstawowym badaniem w kierunku stwierdzenia nosicielstwa jest oznaczenie we krwi HBsAg.