Nosicielstwo paciorkowca a możliwość zarażenia dzieci

Witam. moja coreczka 2 tygodnie po urodzeniu przeszla sepse , wywolana przez paciorkowca . GBS przed porodem byl dodatni. Moje pytanie brzmi czy moge ja zarazic ponownie ta bakteria skoro jestem nosicielem?Mala ma 3 miesiac, czy rowniesz jest nosicielka paciorkowca? Natomiast starsz corka czesto choruje na gardło (angine)czy to rowniez moze byc powodem jej chorób.

Witam. Infekcje starszego dziecka jak najbardziej mogą być spowodowane przez paciorkowce. Istnieje również ryzyko że młodsze dziecko ponownie zarazi się od Pani lub starszej córki. W tej sytuacji sugeruję pobranie wymazów z nosa u Pani i starszej córki i wdrożenie odpowiedniej, celowanej antybiotykoterapi mającej na celu eliminację nosicielstwa.