Nosicielstwo wirusa HPV a pogorszenie samopoczucia

Pól roku temu będąc w ciazy dowiedziałam sie ze jestem nosicielka virusa HBV. Moje wyniki sa dobre watroba zdrowa .Jednak ostatnimi dniami zle sie czuje jestem osłabiona kazdego dnia mam nudnosci. Powoduje to u mnie pogorszenie stanu psychicznego.Kazdego dnia Patrzę na mojego malutkiego synka i płacze bo nie chce umierać.Kazdego dnia jest gorzej wpadam w drpresyjny dół coraz głębiej nie umiem sobie z tym poradzić. Mąż bagatelizuje moja chorobę uważa ze przesadzam ze da sie z nia normalnie żyć.

Dzień dobry!

Radzenie sobie z każdą diagnozą i świadomością choroby przewlekłej jest trudnym procesem, w którym warto mieć pomoc i wsparcie. Zarówno wsparcie lekarza, który mógłby na bieżąco informować Panią, jak dbać o siebie, na jakie objawy zwracać czujną uwagę, a jakimi się nie niepokoić. Jak i wsparcia psychoterapeutycznego - także aby nauczyć się radzić sobie z depresyjnym nastrojem, pesymistycznymi myślami.

Pozdrawiam!

Witaj serdecznie. Myślę, że Twój mąż nie bagatelizuje problemu. Nie patrz na dziecko i nie zamartwiaj się czymś co nie nastało.

Jest kilka czynników z których musisz zdać sobie sprawę.

Po pierwsze. Zmiana nastawienia! Zmień nastawienie a zmienisz swoje życie. Poprzez negatywne, pesymistycznie myślenie zaczynasz się gorzej czuć. Po prostu się poddajesz, przestajesz walczyć.

Po drugie. Nie bądź samolubna. Patrz na rodzinę :) Bądź z nimi, żyj z nią! Nie patrz jak trudno jest żyć Tobie z tym problemem. Jak myślisz rodzina ma lekko? Nie bądź sama i nie odcinaj się.

Po trzecie! Dużo rozmawiaj, zwłaszcza ze swoim mężem. Obdarzaj go uczuciem, nie odsuwaj go :)

Jeśli będziesz potrzebować porady i porozmawiać z chęcią zapraszam do konwersacji.

W wypadu braku radzenia sobie z problemem polecam udać się do psychoterapeuty :)

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu