Nosicielstwo WZW B a ryzyko zarażenia dziecka

Witam. Jestem nosicielka wzwb. Mam 6 miesieczne dziecko które zostało 2 razy zaszczepione? Została mu ostatnia dawka w 11 miesiacu życia. Moja wiremia jest bardzo niska zaledwie 20. Czy mimo to jest ryzyko zainfekowania mojego synka dopóki nie weźmie ostatniej szczepionki ? To samo pytanie dotyczy mojego męża który jest po pierwszej dawce szczepionki a jutro przyjmie druga. Dziekuje.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Mimo niskiego miana wiremii do czasu pełnego wyszczepienia istnieje ryzyko zarażenia Pani najbliższych. Nie jest ono duże, tym niemniej nie można go wykluczyć.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski