Nosicielstwo WZW typu B a spożywanie tłustych pokarmów

Witam jestem nosicielką wzwb. Tydzień temu zrobiłam wszelkie badania a mianowicie rozszerzony panel watrobowy i ogólna morfologie. Wyniki sa super. Od kiedy wiem o chorobie bardzo o siebie dbam. O to co jem, przyjmuje ostropest, olej z ostropestu, siemię lniane itd moja wiremia to <20 ( wynik z września) czy przy takich wynikach nogę pozwolić sobie raz na jakiś czas na np:schabowego i lampkę wina do obiadu ? Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

przy zakażeniu WZW wskazana jest dieta z ograniczeniem tłuszczy oraz bez alkoholu gdyż może to przyspieszyć marskość wątroby dlatego odradzam Pani takie odstępstwa od zdrowej diety.

Pozdrawiam.