Nosicielstwo WZW typu B a tatuaż

Witam. Jestem świadoma nosicielka wzwb. Jestem tylko pod kontrolą heoatologa. Extremalnie dbam o siebie. Abstynencja alkoholowa , nie palę , bardzo zdrowo jem, aktywność fizyczna duża. Jestem młoda mama ( 2 letni synek) rodzina zaszczepiona. Z mężem zamarzylismy sobie identyczne tatuaże. Moje pytanie: czy będąc nosicielka mogę wykonać sobie tatuaż ?

Teoretycznie może Pani wykonać tatuaż - nie stanowi on obciążenia dla samej wątroby, choć powinna Pani poinformować o chorobie osobę wykonującą taką usługę. W przypadku odpowiedzialnego salonu powinno się to wiązać ze znacznie wyższą opłatą za realizację tatuażu, gdyż w takiej sytuacji należy cały wykorzystywany tusz po zabiegu przeznaczyć do utylizacji (istnieje możliwość przeniesienia do niego wirusów i zarażenia tym samym kolejnych osób korzystających z usług salonu).