Nosicielstwo WZW typu B i wyniki prób wątrobowych

Witam. Jestem nosicielka wzwb. Nie jestem leczona bo sie nie kwalifikuje. Mój hbv dna to <20ml/u ( wynik z września ) rozszerzone proby watrobowe wykonałam 2 tyg temu oraz ogólna morfologie i ob. Wyniki sa świetne zupełnie jak u zdrowego człowieka. Czy przy takich wynikach moge uważać ze z moja watroba jest wszystko ok ? Czy powinnam wykonać jakies dodatkowe badania ? Jak czesto powinnam sie kontrolować ?

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn czy wszystko ok na pewno można powiedzieć że gdzieś ten wirus jest. Sądzę, że w tej chwili jeżeli wszystko jest ok to dodatkowych badań nie trzeba wykonywać. Proponuję za około miesiąca wykonać ponownie badania podstawowe + próby wątrobowe i udać się do lekarza chorób zakaźnych aby ustalić najbardziej odpowiedni schemat kontroli i dalszego postępowania.