Noszenia pasa po operacji cholecystektomii klasycznej

czy po operacji cholecystektomi klasycznej mam nosic pas brzuszny w dzień i noc? Jestem już 2 tygodnie po zabiegu i szczerze to zaczyna mnie to męczyc dlatego postanowiłam zapytac.

Wystarczające jest noszenie takiego pasa przez miesiąc do dwóch po tego typu operacji i tylko przez dzień, a nie w nocy.