Noszenie aparatu na górnej szczęce

Witam nosze aparat ortodontyczny.. czy górne jedynki powinny dotykac dolne jedynki? czy powinny sie ze sobą stykac? wcześniej przed noszeniem aparatu nie stykały sie ze sobą a teraz gdy noszę aparat jedna górna jedynka styka sie z dolną a druga nie i troche czuje dyskomfort.. czy powinnam o tym powiedziec ortodoncie? dodam że nosze aparat tylko na górnych zebach, dolne też mam troche krzywe ale nie zamierzam zakładac.

Cóż, mogę tylko powiedzieć, że jeśli miała Pani krzywe zęby w obu łukach, a prostuje tylko jeden, bardzo ciężko będzie o stabilność osiągniętych efektów leczenia ortodontycznego wyłącznie górnego łuku. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
W zdecydowanej większości przypadków, aparat powinno nosić się na obu łukach, czyli zarówno na górnych i dolnych zębach. W innym wypadku, leczenie nie będzie w pełni skuteczne.
Jeśli chodzi o dotykanie się jedynek, to jest to całkowicie normalne, że podczas leczenia zęby się przemieszczają i czasami mogą znajdować się w ułożeniu, które nie jest w pełni komfortowe. Powinno dzielić się tego typu spostrzeżeniami ze swoim ortodontą. On wszystko dokładnie wytłumaczy i rozwieje obawy.