Noszenie aparatu ortodontycznego a ekstrakcja ósemek

Witam. Będę na urlopie w Polsce 5-7 dni i chciałabym w tym czasie wyrwać prywatnie 3 niewyrosniete jeszcze ósemki które mi pozostały...tak zalecono mi na ostatniej wizycie. Chciałabym nosić aparat ortodontyczny ale bez wyrwania ósemek zęby się nie przesuną bo osemki je sciskaja. Moje pytanie czy jest jakiś minimalny odstęp czasu między zabiegami czy trzeba czekać aż pierwsze miejsce się zagoi?

Witam serdecznie,
Czas pomiędzy zabiegami usunięcia ósemek jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od szybkości gojenia, położenia ósemek i trudności związanych z ich usunięciem. Zwykle wynosi około 3 tygodnie, może jednak znacznie odbiegać od tego czasu.
Jeśli chodzi o usuwanie, to najlepiej wyrywać je pojedynczo lub "stronami", czyli dwie ósemki po jednej stronie. Dzięki temu minimalizujemy dolegliwości związane z gojeniem i zachowujemy jedną stronę sprawną, niebolesną.