Noszenie dziecka na ręce a skolioza

Witam, od kilku dni odczuwam ból między żebrami z lewej strony, pod sercem. Ból ten nie jest ciągły ale nasila się przy odruchu kaszlu i kichaniu - jakby zaciskały się z tamtej strony żebra. Czasem przy jakiejś innej pozycji lub głębokim oddechu ból też się pojawia. Czy może to być skutek skrzywienia kręgosłupa - skoliozy. Czy noszenie dziecka na prawej ręce też może potęgować takie objawy? Proszę o jakieś sugestie i pomoc. Asia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa mogą dawać tego typu objawy. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.