Noszenie mostu po usunięciu zębów

Witam mam usunięte dwa żeby 1 i 2. Chce je uzupełnić ale nie chce robić implantów więc zostaje most. Jak wpływa polowanie zębów i noszenie mostu na drugą jedynkę i trójkę? Co jak one mi się po psują i jak długo on może mi po służyć? Proszę o jakąś poradę może ktoś wie co zrobić w takim przypadku

Dzień dobry. Jak sama Pani zauważyła, zęby sąsiadujące z ubytkami, muszą być zeszlifowane. Normalnie zęby znoszą szlifowanie bez problemów, ale istnieje pewne ryzyko, że miazga zareaguje bólem czy stanem zapalnym. Wtedy konieczne będzie leczenie kanałowe. Poza tym mosty protetyczne, szczególnie u młodych osób, mają ograniczoną żywotność. Linia dziąseł zmienia się w miarę upływu czasu i odsłania się granica mostu, co może wyglądać nieestetycznie. Trzeba się z tym liczyć, że po kilku lub kilkunastu latach trzeba będzie most odnowić.

Witam serdecznie,
Wybór najlepszego rozwiązania jest uzależniony od pani cech indywidualnych w tym miejscu, czyli ilości kości, linii uśmiechu, ilości kości i innych.
W przypadku jeśli zęby sąsiadujące z luką są zdrowe, to szkoda szlifować takie zęby, ponieważ będzie pani już do końca życia skazana na noszenie na nich uzupełnień protetycznych, które zwykle co kilkanaście lat trzeba wymieniać.
Bardzo dobrym rozwiązaniem są implanty - dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dobrą estetykę oraz długą trwałość takich zębów. Nie powodują one jednocześnie uszkodzeń innych zębów ani ich przeciążeń. Co więcej, spowalniają one znacznie szybkość zaniku kości w miejscu po utraconych zębach.
Najlepiej udać się na wizytę do gabinetu, który ma doświadczenie zarówno w odbudowie braków zarówno jednym, jak i drugim sposobem.

Mosty są dobrym rozwiązaniem, ale niestety inwazyjnym, bo najczęściej wymagają spiłowania sąsiadujących zębów. Proszę przemyśleć wybór implantów stomatologicznych, które mają zdecydowanie dłuższy okres żywotności, są praktyczne (to rozwiązanie na długie lata, a nie czasowe jak w przypadku mostów) oraz bardziej estetyczne, bo wyglądem wyglądają jak prawdziwy ząb. U tak młodych pacjentów implanty stanowią lepszą opcję leczenia. Wiele gabinetów oferuje system ratalny, który jest korzystnym kompromisem finansowym.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry