Noszenie okularów przy rozbieżności oczu

Byłam tydz temu u okulisty z powodu łzawiącego oka. Miałam robione wszystkie badania i okazało się, że nie mam żadnej wady, nawet najmniejszej, a oko łzawi od przewiania. Problem jednak w tym, że już na wstępie Pani doktor stwierdziła u mnie minimalną, niezauważalną dla innych rozbieżność oczu.Pani doktor powiedziała, że można to skorygować okularami ale nie jest to konieczne.Czy gdy jednak się zdecyduje na okulary to nie zniszczą mi wzroku aby naprawić rozbieżność?przecież widzę idealnie.

Zgadzam się z Panią dr. Nie trzeba okularów. Niewielka rozbieżność oczu jest częstą przypadłością która może się pojawiać okresowo, po zmęczeniu..zalecane są ćwiczenia konwergencji i okresowe kontrole 1x w roku u pani dr. tam gdzie stale Pani chodzi. Pozdrawiam