Noszenie pasa brzusznego po zabiegu usunięcia przepukliny

Witam jestem dwa tygodnie po zabiegu usunięcia przepukliny pępkowej w zaleceniach mam noszenie pasa brzusznego moje pytanie to - ile trzeba nosić w/w pas -jaki pas jest lepszy zapinany na rzepa czy zamknięty -i ile powinno wynosić zwolnienie -zakaz dżwigania po takim zabiegu Pozdrawiam

Witam. Jaką metodą została zoperowana przepuklina i jak była rozległa?, czy z wszyciem siatki? Gojenie rany powięziowej zdecyduje o dalszych losach i ewentualnym nawrocie - stąd konieczność noszenia pasa. W oparciu o odpowiedzi na ww podane pytania chirurg leczący zdecyduje o długości noszenia pasa, a charakter pracy podpowie jak długie będzie zwolnienie. Zwykle pas zapinany na rzepy jest wygodniejszy.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - pas nosi się zwykle do 3 miesięcy, łatwiejszy do założenia - na rzepy. Zakaz dzwigania 1-3 miesięcy zależnie od sposobu zaopatrzenia przepukliny.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg