Noszenie po usunięciu śledziony

Zastanawiam się czy żona po usunięciu śledziony może podnosić.( 2 tyg. po operacji) Mamy małego synka który waży 4 kg. Syn wymaga dużej uwagi, co za tym idzie kilku godzinnego noszenia. Mi się kończy opieka zastanawiam się czy mogę zostawić żonę w obecnej sytuacji. Rozumiem , że każdy przypadek może być traktowany indywidualnie. Dziękuje za odpowiedz.

Witam. Jeśli zabieg nie był laparoskopowy, to noszenie może doprowadzić do przepukliny w bliźnie operacyjnej. Może warto porozmawiać z leczącym lekarzem, może ponosić profilaktycznie pas przepuklinowy - jest wiele możliwości.