Noszenie sportowych butów a powstawanie haluksów

mam pytanie dotyczące haluksów. mam 44 lata i czasami odczuwam dyskomfort w tych okolicach.po całym dniu prac.noszę sportowe buty,które mają szwy w miejscu przykostek.po zdjęciu butów haluksy pulsują i "wiem,że je mam".poza tym mam chyba tendencje do haluksów,bo moja mam je ma i na mojej stopie są one również lekko pogrubione.chociaż kształt moich stóp jest wciąż bez zmian martwie się, że mogę sprowokować wzrost przykostek np obuwiem które mnie w tym miejscu lekko gniecie.czy jest to możliwe?
44 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
niewygodne, gniotące obuwie jak najbardziej jest w stanie spowodować wzrost halluksów. Również obuwie sportowe jeśli nie jest prawidłowo dobrane może powodować tego typu zmiany.