Noszenie zegarka na ręce ze znamieniem barwnikowym

chciałbym się dowiedzieć czy noszenie zegarka na ręce gdzie mam taki płaski lub minimalnie wypukły pieprzyk może być szkodliwe? w internecie piszą żeby nie drażnić znamion ale nie wiem czy to draznienie czy nie. zegarek mam z metalową bransoleta, raczej nie rani mi ręki tylko porostu ma kontakt z tym zamieniem i sam nie wiem co robić. ręka czasem się poci pod zegarkiem. na drugiej ręce mam też 2 małe znamiona wiec odpada zmiana ręki. prosze o informacje na temat znamion i kontaktu z nimi zegarka

Lek. Tomasz Budlewski

Zegar może drażnić znamię. Bez obejrzenia zmamienia nie można określić najbardziej odpowiedniego postępowania. Proponuję udać się do lekarza dermatologa. Osobiści zaproponowałbym zaprzestanie noszenia zegarka.