Notoryczne bóle głowy u 18-latki

Witam, mam 18 lat i jestem kobietą. Od kilku miesięcy leczę się u neurologa na notoryczne bóle głowy. Nic nie pomaga. Zastanawiam się czy nie powinnam pójść do psychologa. Myślę, że te bóle są spowodowane moim codziennym i notorycznym stresem i zdenerwowaniem. Martwię się nawet najmniejszą rzeczą. Czasem sobie z tym nie radzę - płaczę, potrafię siedzieć w jednym miejscu nic nie mówiąc przez kilka godzin i nie ruszając się. Codziennie mam takie jakby depresje. Co mam robić?

Dzień dobry,

Pani podejrzenia mogą być jak najbardziej prawdziwe.
Proszę znaleźć PSYCHOTERAPEUTĘ w swojej okolicy i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie (w internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).

Witam,

Psycholog to bardzo trafny pomysł. Proszę się zapisać do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego lub udać się do psychologa w szkole, jeśli taki jest. Gdyby zależało Pani a czasie, warto pomyśleć o prywatnej wizycie.

Pozdrawiam