Notoryczne kłamstwa u 20-letniej córki

moja 20to letnia córka strasznie okłamuje mnie,nieraz przez nieuwagę zabierze mi z portwela pieniadze,twierdząc ,ze znalazła....zawszee idzei w zaparte,nie przyzna się nigdy!!!!!! mnóstwo jest przykładów..jak jej wyeliminowac kłamstwa,rozmowy juz nie daja efektu,wysłucha ,przeprsi ,za pare dni to samo!!!!! kłamstwo chyba jest jest hobby

Witam,
Możliwe, że kłamstwo jest dla córki sposobem na uniknięcie przykrych konsekwencji swojego działania. Wygodniej usprawiedliwiać się znalezieniem, niż przyznać do kradzieży. Zakładanie z góry, że kłamstwo ma charakter patologiczny i jest objawem choroby zwalnia córkę od ponoszenia odpowiedzialności. Zachęcam Panią do bardziej konsekwentnego postępowania wobec córki.

Witaj!
To,że córka kłamie jest formą unikania odpowiedzialności za to co robi i braku konsekwencji z pani strony. Oczywiście rozumiem ,że obawia się pani,że nadal będzie kłamać, dlatego proszę porozmawiać z córką o konsekwencjach kłamstwa w waszej relacji i o uczuciach jakie z tego wynikają. Pozdrawiam