Notoryczne kłamstwa u 55-latka

Dzień dobry,mam pytanie d la psychologa: dorosły człowiek - 55 lat(jesteśmy małżeństwem od 4,5 roku)notorycznie kłamie.Mąż w dzieciństwie powtarzał dwa lata klasy w szkole podstawowej: 3 i 5.Ukończył zawodowe wykształcenie,obecnie nie pracuje-renta z powodu RSZ. Z pierwszego małżeństwa(żona zmarła przed pięcioma laty na raka),ma syna 30 letniego niep.intelekt.lekki stopień.Co jest przyczyną kłamania i jakie są metody "leczenia"? Z góry dziękuję za odp.Grażyna

Gdyby mąż chciał podjąć próbę zmiany, może udać się do specjalisty sam. Mogą też Państwo pójść na wspólną konsultację do terapeuty rodzin i małżeństw (Poradnie Zdrowia Psychicznego, Poradnie Psychologiczne lub gabinety prywatne).

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza