Notorycznie zatkany nos po przeprowadzce do Irlandii

Witam. Moim problemem jest notorycznie zatkany nos po przeprowadzce do Irlandii Północnej. Od ponad roku używam produktów w sprayu (Otrivine, Sudafed), i wszystko byłoby pięknie, gdybym jednak niedawno nie przeczytała o negatywnych skutkach korzystania z nich. Najbardziej zastanawia mnie fakt, że wyjeżdżając spowrotem do Polski na dwa tygodnie, żaden produkt nie był mi potrzebny w prawidłowym oddychaniu. Problem powtarza się na świeżym powietrzu i w domu. Co to może być?

Zrób szerokie testy alergiczne z krwi. Tam jest duża wilgotność, pleśnie, grzyby,roztocza? Nie wiem. napisz po testach. Tusk obiecywał, że będzie dobrze jak w Irlandii. hi,hi.