Nowe pieprzyki na ciele w wieku 40 lat

Dzień dobry,mam 40 lat i zauważyłem że na ciele pokazuje mi się coraz więcej pieprzyków,czy jest to normalne mam się udać do lekarza.

Witam,
W każdym przypadku warto, aby znamiona, szczególnie te nowe obejrzał, w specjalnym powiększeniu dermatolog. Tylko w takim badaniu można zweryfikować czy są one niebezpieczne i czy należy je usunąć.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Wraz z wiekiem ilość znamion barwnikowych na ciele wzrasta jednakże, powinien się Pan udać do lekarza w celu wykonania badania dermatoskopowego, które oceni wygląd znamion.