Nowe polipy łagodne po usunięciu polipa odbytnicy

Witam! mój problem polega na tym, że we wrześniu 2009 roku wykryto u mnie rozległego polipa odbytnicy i usunięto podczas kolonoskopii. Co roku mam badania kontrolne i w bliźnie powstają nowe polipy łagodne.Jednak w tym roku usunięto z blizny 2 maleńkie 4 mm polipy ( gruczolaki cewkowo-kosmkowe) z dysplazją dużego stopnia. Za 3 miesiące kontrola. Proszę mi powiedzieć, co mnie czeka, operacja z usunięcie miejsca jelita z blizną?

Jeśli po zabiegu, który Pani przeszła występują nawroty, szczególnie z budową mikroskopową z dysplazją dużego stopnia, należałoby się upewnić, że gdzieś w bliżnie nie rozwija się nowotwór.
Dobrze byłoby wykonać dokładne USG transrektalne odbytnicy.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na naszej stronie ( proszę skopiować link i wkleić do przeglądarki):

http://www.melitamedical.pl/badanie-dna-miednicy-i-odbytnicy-z-rekonstrukcja-obrazu-3d/