Nowotwór a żylaki odbytu

choruje od wielu lat na zylaki odbytu i boje sie aby nie zaskutkowalo to tym ze moze rozwinac sie jakis nowotwor z tego. mam wyczuwalne dwa guzy niedurzych rozmiarow lecz jeden z nich w srodku oststnio taki jakby bardzo twardy sie zrobil czego wczesniej nie bylo i przy dotykaniu boli, niestety nie bylem u lekarza aby to obejrzal gdyz poprsotu sie wstydze. moglby mi pan cos doradzic i powiedziec dlaczego ten jeden gozek teraz jest twardy pod skora?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli to rzeczywiście hemoroid mogło dojść do zakrzepu krwi w jego obrębie stąd wyczuwalny guzek - może Pan zakupić w aptece bez recepty maść lub czopki doodbytnicze, które powinny pomóc. Jednak sytuacja zdecydowanie wymaga weryfikacji lekarskiej - owe guzki mogą być procesem rozrostowym. Nowotwory dolnego odcinka przewodu pokarmowego nie dają w ogóle objawów lub występują one w bardzo zaawansowanym stadium, w którym leczenie jest już praktycznie nieskuteczne...
Dlatego też WYSOCE wskazana jest konsultacja u lekarza chirurga-proktologa. Proszę przełamać strach i zawstydzenie, które są zupełnie niepotrzebne. Konieczne jest wykluczenie poważnych schorzeń w obrębie odbytnicy.