Nowotwór łagodny kątnicy wstępującej

Mąż ma juz wypis ze szpitala, diagnoza brzmi- Nowotwor łagodny katnica wstepujaca, we wstepnicy uwidoczniono przysadzistego polipa15mm ,we wstepnicy na fałdach dosc liczne afty z zaczerwienieniami,- pobrano wycinki, na fałdach wstepnicy, zmiana o typie LST-G sr.ok.15-20mm. 2 lata temu mąż miał raka odbytnicy G20,z przerzutami na 3 wężły chłonne, przeszedł operacje chemie i radioterapie. Poszedł do szpitala na usuniecie polipów, nie udało sie ich wyciąć. Czy grozi mu operacja.? czy to wznowa?

Optymalnie jest wycinac wszystkie polipy w ww.warunkach.
Jesli nie mozna wyciac polipa endoskopowo, nalezy rozwazyc albo czesta obserwacje, albo operacje - zwlaszcza z uwagi na wywiad raka.

Witam , mam za mało danych o poprzedniej chorobie i jej (wy)leczeniu oraz o stanie obecnym - nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnego! Proszę szczegółowo omówić sprawę z lekarzem prowadzącym! z.żurawski