Nowotwór piersi a ryzyko przerzutów do węzłów chłonnych

Witam. Niedawno wróciłam z kliniki gdzie miałam amputowaną pierś z powodu nowotworu. Wynik biopsji przed zabiegiem: ER-30%/ / TS-4/8 dodatni PR-0% TS-0,8 ujemny HER2 /2 / - słabo dodatni Ki67.40%. Zrobiono mi bjopsje węzłów wartowniczych i czekam teraz za wynikiem. A pytanie mam takie: Czy jest jakaś szansa że moje węzły mogą być czyste by uniknąć kolejnego zabiegu i brania chemii?

Oczywiście taka szansa istnieje, ale trudno mi ją ocenic, poniewaz nie podaje Pani ani wielkości guza ani jego lokalizacji, co ma istotny wpływ na ryzyko przerzutów