Nowotwór złośliwy krtani w badaniu histopatologicznym

Moja mama otrzymała wyniki badań histopatologicznych które brzmią: Carcinoma planoepitheliale partim keratodes G-1 –A [w-8070/3]. Laryngitis chronica cum dysplasia epithelii partim maioris gradus –bc [m-4300]. A - struna głosowa prawa - 4 do 1 cm; B - przednia część struny głosowej prawej - 0,5 cm; C - kieszonka krtaniowa prawa-3 do 0,2 cm. Bardzo proszę o przetłumaczenie.

Carcinoma planoepitheliale partim keratodes G-1 –A [w-8070/3] - oznacza: Rak płaskonabłonkowy częściowo rogowaciejący stopnia 1 w skali 3-stopniowej histopatologicznej. Wynik ze struny głosowej prawej. Laryngitis chronica cum dysplasia epithelii partim maioris gradus –bc [m-4300] - oznacza: Przewlekłe zapalenie krtani z dysplazją (zaburzenie różnicowania się komórkowego) nabłonka częściowo stopnia dużego. Wynik z przedniej części struny głosowej prawej i kieszonki krtaniowej prawej. W nawiasie kolejny numer badania histopatologicznego. Wynik należy skonsultować bezpośrednio z laryngologiem. Zapewne będzie konieczne leczenie operacyjne (wycięcie krtani lub jej części), gdyż jest to nowotwór złośliwy.