Nowotwór złośliwy u 56-latki

Witam; u mojej mamy (wiek 56lat) wykryto nowotwór złośliwy. Guz pojawił sie nagle 2 miesiące temu. Wynik biopsji cienkoigłowej: carcinoma meddulare wynik biopsji gruboigłowej: ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE 1.2. Carcinoma invasivum. Receptor estrogenowy dodatni 7 pkt. wg Allred Receptor progesteronowy ujemny 0 pkt. wg Allred HER-2 dodatni (+2) Ki67 silnie dodatnie > 50% Podtyp biologiczny luminalny B (HER-2 dodatni) Proszę o wszelkie informacje na ten temat; rokowania, leczenie itp.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Carcinoma medullare
Rodzaj inwazyjnego raka przewodowego charakteryzujący się wyraźną granicą pomiędzy zrakowaciałą i zdrową tkanką piersi. Do innych cech tego typu raka należy duży rozmiar chorych komórek oraz obecność komórek systemu odpornościowego na brzegach guza. Rak rdzeniasty stanowi około 5% wszystkich przypadków raka piersi. Przypisuje mu się nieznacznie lepsze prognozowanie (oszacowanie szans przeżycia) oraz niższe prawdopodobieństwo przerzutów niż w przypadku przewodowego lub zrazikowego raka inwazyjnego porównywalnych rozmiarów. Nie znam stopnia zaawansowania więc trudno określić dokładne rokowanie. Obecność receptorów Her-2 pogarsza rokowanie jednak ekspresja recpetora estrogenowego pozwala na uzupełniające leczenie hormonalne.