Nowotwory skóry u 61-letniej osoby

Witam serdecznie .Dziękuję pięknie za odpowiedz. Pytanie odnośnie mojego ojca 61 lat. inne nowotwory skóry. W dokomentach widnieje tylko ten kod ICD-C44. Mógłby mi Pan napisać nazwy innych nowotw. skóry?Z tego co wiem isnieje podstawnokomórkowy i kolczystokomork. Czy jeśli zdobyłabym badanie powiedizłby by mi Pan . Z tego co wiem to jest naciek na kość a nie z kości błędnie napisałam.Tylko co nacieka z tej kości ropa? Dlaczego nie można tego operować?Czy nie możnaTego Guza Przebić?DziekujęMarle

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

klasyfikacja nowotworów skóry dzieli je na dwa główne typy, czerniaka - o najgorszym rokowaniu i inne nowotwory skóry (w domyśle nie będące czerniakiem). Poza kodem choroby wg klasyfikacji ICD w dokumentacji powinno być rozpoznanie, które jednoznacznie określa rodzaj nowotworu.
Niestety na podstawie Pana opisu ciężko cokolwiek powiedzieć na temat rodzaju nowotworu i możliwego postępowania i ewentualnej operacji i dalszego rokowania.

Pozdrawiam,

Anna Asenko

Pisze Pani b,różne wyniki badań i własne opinie cd. leczenia!!! Nie potrafię odpowiedzieć!!! Proszę przepisać wynik badania h-p!!! i wtedy pytać o opinię!!! zż