Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nowy krążek antykoncepcyjny po 2-dniowej przerwie

Kobieta, 21 lat. Witam, od roku stosuję krążek NuvaRing. W środę wyciągnęłam krążek po 3 tygodniach prawidłowego stosowania. Teraz jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Okazało się, że jutro wyjeżdżam i nie chciałabym dostać miesiączki na wyjeździe. Czy mogę włożyć dzisiaj kolejny krążek po 2-dniowej przerwie? I czy skuteczność będzie zachowana? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Może Pani założyć krążek wcześniej by zmienić datę następnego krwawienia. Obawiam się jednak iż to, które ma nastąpić teraz i tak wystąpi bez względu na Pani działanie związane z krążkiem. Krwawienie pojawia się w wyniku nagłego gwałtownego spadku ilość hormonów. Jeżeli zastosuje Pani nowy krążek antykoncepcja zostanie zachowana.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Oto fragment z ulotki Jeśli stosuje się NuvaRing zgodnie z zaleceniami, miesiączki (krwawienia z odstawienia) będą się zaczynać w czasie tygodniowej przerwy w stosowaniu pierścienia. Jeśli pacjentka chce, aby krwawienie z odstawienia zaczynało się w innym dniu, może skrócić przerwę w stosowaniu pierścienia (ale nie wydłużyć!). Na przykład: jeśli krwawienie z odstawienia zwykle zaczyna się w piątek, a pacjentka chce od przyszłego miesiąca zamienić ten dzień na wtorek (3 dni wcześniej), powinna założyć nowy pierścień 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeśli znacznie skróci się przerwę w stosowaniu pierścienia (na przykład do 3 dni lub krócej), w tym czasie krwawienie z odstawienia może nie wystąpić wcale. W czasie stosowania następnego pierścienia może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe. Jeśli pacjentka dokładnie nie wie, jak postępować, powinna poprosić o poradę lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Antykoncepcja będzie skuteczna ,ale nie wiadomo czy nie będzie krwawienia , niestety może być.Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy