Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nowy krążek antykoncepcyjny po 2-dniowej przerwie

Kobieta, 21 lat. Witam, od roku stosuję krążek NuvaRing. W środę wyciągnęłam krążek po 3 tygodniach prawidłowego stosowania. Teraz jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Okazało się, że jutro wyjeżdżam i nie chciałabym dostać miesiączki na wyjeździe. Czy mogę włożyć dzisiaj kolejny krążek po 2-dniowej przerwie? I czy skuteczność będzie zachowana? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Może Pani założyć krążek wcześniej by zmienić datę następnego krwawienia. Obawiam się jednak iż to, które ma nastąpić teraz i tak wystąpi bez względu na Pani działanie związane z krążkiem. Krwawienie pojawia się w wyniku nagłego gwałtownego spadku ilość hormonów. Jeżeli zastosuje Pani nowy krążek antykoncepcja zostanie zachowana.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Oto fragment z ulotki Jeśli stosuje się NuvaRing zgodnie z zaleceniami, miesiączki (krwawienia z odstawienia) będą się zaczynać w czasie tygodniowej przerwy w stosowaniu pierścienia. Jeśli pacjentka chce, aby krwawienie z odstawienia zaczynało się w innym dniu, może skrócić przerwę w stosowaniu pierścienia (ale nie wydłużyć!). Na przykład: jeśli krwawienie z odstawienia zwykle zaczyna się w piątek, a pacjentka chce od przyszłego miesiąca zamienić ten dzień na wtorek (3 dni wcześniej), powinna założyć nowy pierścień 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeśli znacznie skróci się przerwę w stosowaniu pierścienia (na przykład do 3 dni lub krócej), w tym czasie krwawienie z odstawienia może nie wystąpić wcale. W czasie stosowania następnego pierścienia może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe. Jeśli pacjentka dokładnie nie wie, jak postępować, powinna poprosić o poradę lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Antykoncepcja będzie skuteczna ,ale nie wiadomo czy nie będzie krwawienia , niestety może być.Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy