Nozoil na przesuszoną śluzówkę nosa

witam, mam przesuszoną sluzówkę nosa i gardła lekarz przepisał nozoil, vit. a e, tabletki do ssania z kwasem hialiuronowym. gardło przeszło jednak wciąż mam nie do końca drożną prawą dziurkę od nosa. wykonano badanie endoskopowe (obraz wyszedł prawidłowy). Czy ten objaw to coś groźnego czy można podejrzewać jakiś nowotwór czy endoskopia i badanie OTL w dużym stopniu wykluczyły rozpoznanie onkologiczne?

Tego typu niedroznosc to często spotykany objaw przy opisywanych objawach.
Miejscowo stosowane aerozole z oksy lub ksylometazolina mogą pomóc, jednak przy wysuszonej śluzówce mogą pogłębić problem.
Można spróbować preparatów z hipertoniczna woda morska, która może pomóc udroznic nos i nie spowoduje dalszego wysuszenia.