Nudności a anoreksji

Mam 36 lat. Od dzieciństwa bardzo się boję gdy mam nudności. Od kilku lat mam dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Od jakiegoś czasu nudności zdarzają mi się coraz częściej, również w sytuacjach stresowych. Gdy jest mi niedobrze boję się do tego stopnia, że nie jestem w stanie nic robić, tylko leżę w jednej pozycji. Nie chcę wtedy nic jeść, boję się napić wody, mimo że mam niską wagę i wiem że powinnam. Gdy spodziewam się sytuacji stresowej nie jem, bo wiem,że się źle poczuje. Czy to anoreksja?

Witaj.
Czytając opis Pani problemu nie odnajduje w nim wiele wspólnych cech z anoreksją. Polecała bym jednak osobisty kontakt z psychologiem, ponieważ zauważam kilka niepokojących znamion lekkiej nerwicy, bądź lęków. Rzecz jasna nie jest możliwym postawienie diagnozy tylko poprzez internet.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani dolegliwości może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą - lekarzem psychiatrą i/lub psychoterapeutą.
Stąd jak najbardziej namawiam na wizytę w np.: Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.