Nudności, ból brzucha i spóźniający się okres przy negatywnych wynikach testu ciążowego

Mam 25 lat ostatnią miesiączkę miałam 5 października od tamtej pory nie dostałam miesiączki mam nudności i czasem pobolewa mnie brzuch robiłam już dwa test i żaden nie był pozytywny . jaka możę być przyczyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wyniki wykonanych testów ciążowych są negatywne to prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niskie. Wśród innych potencjalnych przyczyn braku miesiączki znajdują się natomiast zaburzenia hormonalne, torbiele jak i schorzenia ogólnoustrojowe (anemia, choroby układowe, infekcje, itd.). Jeśli zatem miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, to proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.