Nudności, bóle w podbrzuszu a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

od 2 tyg. zaczełam przyjmować tabletki antykoncepcyjne , po 2 dniach od przyjecia pierwszej tabletki dostałam plamienia mam nudnościbóle w podbrzuszu jakby skurcze zawroty głowy a od 2 dni biegunkę robiłam nawet test ciążowy ale wyszedł negatywnie . tabletki przyjmuję regularnie. czy to wszystko są objawami przyjmowania hormonów
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak, występujące dolegliwości prawdopodobnie są objawami niepożądanymi przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych.
Powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa, który przepisał Pani środki antykoncepcyjne. Być może okaże się konieczna zmiana tabletek na inne.