Nudności - czy mogę być w ciąży?

Witam:) Mam pytanie! W sobotę kochałam się z mężem i doszło do wytrysku w pochwę! W niedzielę było wszystko ok! Ale w poniedziałek zaczęłam mieć dziwne nudności, cały dzień mnie muliło:/ Dzisiaj obudziłam się o czwartej nad ranem i znowu to samo! Czy to możliwe, że to mogą być objawy ciąży? Tak szybko?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z Pani opisu wynika, że mogło dojść do zapłodnienia.

Jeżeli chodzi o objawy, które wystąpiły to już w momencie zapłodnienia dochodzi do zmian hormonalnych, co może dawać pierwsze symptomy.
Objawy te mogą być bardzo subtelne i niewyczuwalne przez niektóre pacjentki.
Trzeba jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna i w Pani przypadku, jeżeli odczuwane są nudności jedną z możliwości jest ciąża.

Nudności mogą być związane również z innymi dolegliwościami.
Radzę wykonać test ciążowy lub udać się na wizytę do ginekologa by ostatecznie rozwiązać wątpliwości.

Pozdrawiam!