Nudności, gorycz w ustach i ból po przepuklinie rozworu przełykowego

WITAM.BARDZO PROSZĘ O PORADĘ :OTÓŻ MOJA MAMA W 2004 ROKU PRZESZLA CHOROBE PRZEPUKLINA NA PRZEŁYKU,DO TEJ PORY ZAŻYWAŁA GDZY PRZYCHODZIŁA WIOSNA-JESIEŃ TABLETKE LANZUM .JEDNAK TEJ JESIENI BÓL STAL SIE BARDZIEJ ZASILONY:BOL PROMIENIUJĄCY DO ŁOPATEK,NUDNOŚCI,BÓL PO LEWEJ STRONIE GORYCZ W USTACH .WIDZĘ ŻE SIĘ BARDZO MECZY.LEKARZ RODZINNY NIE WYKAZUJE ŻADNEGO ZAINTERESOWANIA.BARDO PROSZĘ O PORADE !JAKA MOŻE BYĆ PRZYCZYNA OBJAWOW I CO PAN DOKTOR W TEJ SYTUACJI BY ZALECAŁ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W związku z nasileniem objawów wskazana jest kontrolna diagnostyka - gastroskopia i konsultacja z internistą - gastrologiem. W badaniu gastroskopii możliwa będzie ocena aktualnych stosunków anatomicznych i stwierdzenia czy nie doszło do nawrotu/powiększenia przepukliny.
Objawowo można stosować leki przeciwzapalne - ibuprofen, ketonal (łącznie z lekiem osłonowym na żołądek), które powinny uśmierzyć ból.
Nie należy zaniedbywać diagnostyki z uwagi na niepokojące objawy jak spadek apetytu, utrata masy ciała, puste odbijania.
Skierowanie do gastrologa i na gastroskopię może Pani uzyskać od lekarza rodzinnego.