Nudności i ból brzucha po spożyciu kawy i papierosów

witam mam problem po spożyciu kawy i papierosow mam nudności i boli mnie po lewej stronie nad pasem co to może być

Witam,

Warto udać się do lekarza, ay ocenił Panią w badaniu fizykalnym. Niewykluczone, że ma Pani chorobę wrzodową lub stan zapalny przewodu pokarmowego. Koniecznie trzeba zmienić nawyki... Może Pani spróbować zastosować lek hamujący wydzielanie kwasu żołądkowego przez ok 10-14 dni, np. omeprazol, pantoprazol, ew. ranitydynę 2 x dziennie. Jeśli objawy nie ustąpią ,wówczas konieczna będzie wizyta u lekarza i badanie endoskopowe.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz