Nudności i bóle brzucha a nerwica

Od kilku dni mam nudnosci i bole brzucha nisko po prawej stronie jestem 5 lat temu po usunieciu wyrostka i jajnika z powodu cysty okolo 2 lat temu mialam gastroskopie i kolonioskopie stwierdzono spazmy lecze sie na nerwice biore omeprazol xanax anafranil i amitryptiline lekarz uwaza ze bol ma podloze psychiczne i nie zlecil badan gdzie powinnam sie jeszcze zglosic o pomoc

Witam,

myślę, że nadal warto prosić lekarza o skierowanie na badania, ponieważ nie można jednoznacznie powiedzieć, czym powodowany jest ból, jednakże jest prawdopodobne, iż ma on podłoże psychiczne. Widzę, że korzysta Pani z konsultacji psychiatrycznych, co przy przyjmowaniu wymienionych leków, powinno przynieść ukojenie. Może warto spróbować psychoterapii jako alternatywy dla trudności emocjonalnych, zrezygnować z leków, ponieważ wtedy widoczny jest rzeczywisty obraz zaburzeń psychosomatycznych i trudności emocjonalnych, na które można wpływać terapią. Istotne jest jednak, aby odchodzenie od leków i przygoda z psychoterapią była konsultowana zarówno z terapeutą, jak i z lekarzem psychiatrą.

pozdrawiam
jkj