Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nudności i osłabienie a konieczność odstawienia leków

Od dwóch dni przyjmuję Lafactin 37,5 mg - mniej więcej po 7 godzinach od przyjęcia pierwszej dawki leku poczułem nasilające się nudności i nagłe obniżenie nastroju. Podobnie stało się też drugiego dnia, z tym że nudności i obniżenie nastroju były znacznie mocniejsze, miałem też wrażenie, że stracę przytomność. Te objawy ustąpiły po kilkunastu minutach, ale drugiego dnia, kilka godzin później poczułem się tak samo i wziąłem Afobam, który jednak nie bardzo pomógł. Mam mocno powiększone źrenice, trudności z zasypianiem, pocę się i czuję sztywność mięśni. Czy powinienem odstawić leki?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT około miesiąca temu

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Objawy opisane przez Pana bardzo często występują na początku leczenia wenlafaksyną (lafactin). Odstawienie go po 2 dniach byłoby zbyt szybkie, gdyż po ok 5-7 dniach objawy uboczne powinny się zmniejszyć, po 1,5-2 tyg następuje początek efektu terapeutycznego. Tolerancję poprawia też przyjęcie leku po posiłku (nie na czczo).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy