Nudności i wymioty a prawdopodobieństwo ciąży

Nie mam apetytu, cały czas chce mi się wymiotować, już 10 dni po stosunku z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy to może oznaczać ciążę?

Witam! Nudności pojawiają się zazwyczaj ok. 4. tygodnia ciąży. W związku z tym opisanego objawu nie można bezpośrednio powiązać z ciążą, aczkolwiek nie można wykluczyć ciąży, gdyż takie objawy czasami mogą się pojawiać wcześniej. Z uwagi na to, że odbyty stosunek nie był zabezpieczony, należy przeprowadzić test ciążowy po 14 dniach od stosunku. Opisywane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn np. silny stres, a więc w tej chwili trudno wskazać jednoznacznie przyczynę dolegliwości. Proponuję wykonać test ciążowy, jeśli wynik będzie negatywny wówczas warto zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu określenia przyczyny dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie!